Szkolenia z języka polskiego

Pracujemy według metody BlackbirdWay®. Uczymy języków skutecznie i w nastawieniu na cele. To znaczy, że kursy prowadzimy w oparciu o materiały dla Ciebie i zgodnie z celami ważnymi dla Ciebie. Dzięki ustaleniu celów SMART efekty nauki są mierzalne i osiągalne w konkretnym terminie.

Prowadzimy kursy we wszystkich większych miastach w Polsce, a dla naszych stałych klientów możemy zrekrutować lektorów w mniej popularnych lokalizacjach lub oczywiście on-line.

Dla kogo?

Kursy indywidualne – Dla szczególnie wymagających kursantów i tych, którzy dobrze wiedzą, czego chcą. Nasi klienci firmowi najczęściej wybierają kursy indywidualne dla swojej kadry managerskiej. Lubimy i potrafimy pracować z członkami zarządu i reprezentantami różnych kultur.

Nasi klienci najczęściej wybierają kurs indywidualny, ponieważ chcą:

 • indywidualnie dostosować grafikoraz miejsce spotkań do swoich potrzeb
 • skupić się w 100% na tym, czego potrzebują
 • dostosować tempo do swoich preferencji i możliwości
 • dopasować kurs do czasowych i finansowych możliwościdzięki różnym typom pakietów (pakiety standard, basic, flexible)

 

Kursy grupowe – sprawdzają się najlepiej dla osób rozpoczynających naukę nowego języka lub osób na niższych poziomach zaawansowania, które potrzebują regularności w przyswajaniu wiedzy. Są skuteczne tam, gdzie potrzebna jest dynamika grupy i więcej interakcji.

Korzyści dla HR? 

 • Koordynacyjne wsparcie HR w zakresie prowadzonych szkoleń.
 • Nasze kursy zostały opracowane tak, by realizowały cele indywidualne lub cele firmy. Na początku współpracy wspólnie z działem HR ustalamy ważne z perspektywy firmy wskaźniki efektywności kursów językowych oraz listę celów, które powinni osiągnąć pracownicy.
 • Pracownicy są językowo przygotowani do pracy w zakresie swoich obowiązków.
 • Kursy są dopasowane do czasowych i budżetowych możliwościdzięki różnym typom pakietów.
 • Monitorowanie postępów w nauce (audyty + raporty + certyfikaty).
 • Możliwość zaoferowania benefitu dla pracowników.

Co kupujesz? 

Kursy sprzedajemy w pakietach, które różnią się od siebie zasadami realizacji i liczbą wykupowanych godzin:

Standard – dla osób, które chciałyby połączyć wygodę grafikowania z efektywnością kosztową

Flexible – dla osób, które dużo podróżują lub nie mają możliwości stałych terminów i odbywania regularnych zajęć

Basic – dla osób, które mają stały, przewidywalny grafik lub dla osób z ograniczonym budżetem

 

KURSY GRUPOWE – w przypadku kursów grupowych kupujesz regularny kurs językowy w siedzibie Twojej firmy i dostosowany do potrzeb pracowników.

W pakiety wlicza się

 • opieka naszych koordynatorów
 • wstępny audyt
 • raporty postępu
 • certyfikaty na zakończenie kursu i/lub poziomu

SKALA KURSÓW – Organizujemy kursy w różnej skali – od jednego kursu do kilkuset kursów w jednej firmie.

NASZE KURSY I CELE ORGANIZUJEMY W RAMACH TRZECH OBSZARÓW:

BIZNES

Kursy nastawione na komunikację w miejscu pracy, język ogólnobiznesowy, praca na Twoich case’ach i materiałach Twojej firmy.

STANDARD

Kursy nastawione na rozwijanie Twoich ogólnych kompetencji językowych, rozwijają w tym samym stopniu umiejętność pisania, rozumienia tekstu pisanego, mówienia, rozumienia ze słuchu, gramatykę. 

CERTYFIKAT

Oficjalne potwierdzenie Twoich umiejętności językowych w ramach międzynarodowo uznawanych egzaminów.

Kto prowadzi? 

MAMY WIELU LEKTORÓW JĘZYKA POLSKIEGO. JEŚLI CHCESZ POZNAĆ ICH WIĘKSZĄ LICZBĘ, NAPISZ DO NAS. TYMCZASEM POZNAJ KILKORO Z NICH:

 

Junna – Junna pochodzi z rosyjskojęzycznej części Ukrainy, mieszka w Polsce od 2010 roku, sama doświadczyła procesu adaptacji kulturowej, pracy w nowym kraju oraz nauki języka polskiego jako obcego, dlatego doskonale rozumie naszych Klientów.

 

Maja – Sama doświadczyła procesu relokacji, teraz wspiera w niej naszych klientów. Lektorka języka angielskiego i polskiego.

Monika native speaker z doświadczeniem nauczania na każdym poziomie zaawansowania. Jest egzaminatorką na państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego. Oprócz kursów certyfikatowych oraz in-company, prowadzi również lektoraty na polskich uniwersytetach.

Expat package dla HR

Dla kogo?

Dla firm, które relokują do Polski swoich pracowników i ich rodziny lub zatrudniają w Polsce obcokrajowców. 

Co zyskujesz? 

Wsparcie dla swoich pracowników i ich rodzin i spokojną głowę. To kompleksowa opieka – od zatrudnienia i formalnych aspektów pobytu w Polsce, po praktyczne wprowadzenie w kulturę, język i życie w Polsce dla każdego, kto rozpoczyna tu swoją przygodę.

Dodatkowe korzyści:

 • zmniejszasz ryzyko utraty pracownika z powodu nieudanej relokacji
 • wzmacniasz employer branding poprzez oferowanie pakietów dla ekspatów
 • delegując problem, oszczędzasz swój czas i pieniądze 

Co kupujesz?

Możesz sam stworzyć swój pakiet – wybierz elementy, które Cię interesują:

Pobyt & Praca

Jeśli nie masz wewnętrznego działu, który zajmie się formalnym aspektem relokacji Twojego pracownika i jego zatrudnieniem w Polsce, oddeleguj nam poniższe zadania:

 • legalizacja pobytu
 • zatrudnienie obcokrajowca
 • działalność gospodarcza lub spółka w Polsce
 • pozostałe kwestie formalno-prawne związane z pracą i życiem w Polsce 

Coaching relokacyjny

Jeśli chciałbyś zadbać o dobre samopoczucie swojego pracownika i zmniejszyć ryzyko nieudanej relokacji, włącz do swojego pakietu sesje coachingowe. Sesje mogą się odbywać przed podjęciem nowej roli lub przed przeprowadzką jako przygotowanie do nowych wyzwań. Osoby mogą być objęte wsparciem także po przyjeździe do Polski.

Pre-relocation coaching 

Spousal coaching 

Settle-in coaching 

Nawigator po polskiej kulturze

pięć dwugodzinnych sesji, które pomogą Twojemu pracownikowi zrozumieć Polskę, Polaków i ich kulturę. Twój pracownik:

 • przyjrzy się kulturze pracy w Polsce 
 • zrozumie charakter Polaków i ich postawy
 • pozna zarys historii Polski
 • dowie się, kim są kluczowe osoby publiczne w Polsce
 • pozna polskie tradycje i obyczaje

Zostań insiderem

Jedna pięciogodzinna sesja, dzięki której Twój pracownik będzie wiedzieć wszystko, co potrzebne, żeby sprawnie się tu poruszać i załatwiać swoje sprawy. Podzielimy się praktyczną wiedzą – od rynku nieruchomości i warunków najmu mieszkania, przez poruszanie się komunikacją miejską, do znalezienia miejsc, gdzie może spotkać innych cudzoziemców. To zestaw praktycznych wskazówek i informacji, które przydadzą się mu w życiu codziennym. 

Witamy w Polsce

Jeśli chciałbyś zaoferować swojemu pracownikowi wprowadzenie w język polski bez ponoszenia kosztów regularnej długoterminowej nauki, nasz Crash Course języka polskiego jest rozwiązaniem dla Ciebie. To dziesięć dwugodzinnych sesji wprowadzających w język polski do zrealizowania w ciągu 2-3 tygodni. Twój pracownik nauczy się: 

 • jak czytać polskie wyrazy i prawidłowo je wymawiać
 • jak być uprzejmym w języku polskim
 • jak się przedstawić i rozpocząć prostą konwersację
 • jak zadać proste pytania

Kto prowadzi? 

Konsultanci dobierani się odpowiednio do wybranych przez Ciebie modułów. Zobacz przykładowe trzy profile:

 

Iwona Piwowarczyk – moduł Nawigator po polskiej kulturze, Coaching Relokacyjny. Iwona od 2007 roku pracuje z obcokrajowcami w Blackbird. Jej doświadczenie coachingowe wesprze Twoich pracowników w trudnych wyzwaniach związanych ze zmianą. Ze względu na swój profil osobowościowy i zawodowy jest świetnym partnerem do pracy dla wyższej kadry zarządzającej. 

 

Junna Korobeinikova – moduł Witamy w Polsce. Junna pochodzi z rosyjskojęzycznej części Ukrainy, mieszka w Polsce od 2010 roku, sama doświadczyła procesu adaptacji kulturowej, pracy w nowym kraju oraz nauki języka polskiego jako obcego, dlatego doskonale rozumie naszych Klientów.

 

Maja Pobieżyńska – moduł Praca & Pobyt, Instant Insider. Sama doświadczyła procesu relokacji, teraz wspiera w niej naszych klientów. Ma oko do detali, cierpliwość do dokumentów i czasem bardzo długich procesów formalno-prawnych.

 

Irek Zyzański – Moduł Coaching Relokacyjny. Irek to konsultant, coach, mentor i trener. Specjalizuje się w zarządzaniu cross-kulturowymi zespołami. Irek ma 25 lat doświadczenia w zarządzaniu międzykulturowym teamem jako Head of HR and Sales dla firmy Phillip Morris International. Pracował w Polsce, w Libanie, w Ukrainie, w Dubaju, Rosji, Indonezji i Hong Kongu. Raportował do szefów z 14 różnych narodowości. Irek ukończył Uniwersytet Jagielloński z dyplomem Arabistyki.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51