Jak komunikujesz się w stresie? Jakie masz reakcje? Jak nie reagować z automatu? Poznaj dwie reakcje, w które wpadamy automatycznie w stresie i naucz się znajdować pauzę, aby nie eskalować konfliktów.

Dare to be you to program zainspirowany partnerstwem w evencie TEDx Warsaw Women Fearless 2020. Prowadzony przez kobiety liderki dla kobiet liderek program, w którym rozwijamy skrzydła. Jesteś ciekawa? Dołącz do nas i połącz się ze swoim źródłem MOCy.

Wyobraź sobie, że jesteś menadżerem HR w firmie, w której polski oddział na co dzień współpracuje z zespołem z Malezji. Zespół z Malezji skarży się na agresywność, nieuprzejmość i brak elastyczności polskich kolegów, a oni z kolei zarzucają Malezyjczykom brak informacji zwrotnej, niedotrzymywanie terminów i częste przerwy w pracy. W jaki sposób mógłbyś pomóc obu zespołom?

The Competence Game to pierwsza strategiczna gra do mierzenia kompetencji online. To zweryfikowane narzędzie o wysokim stopniu rzetelności i trafności. Z diagnozy kompetencji skorzystało już ponad 5000 osób. W ciągu 2- godzinnej rozgrywki The Competence Game pozwala zmierzyć 3 kluczowe kompetencje i aż 12 subkompetencji.

Gra sprawdzi się idealnie w rekrutacji  – gdy zależy nam na szybkiej weryfikacji kompetencji, w szkoleniach i programach rozwojowych na etapie diagnozy, w budowaniu modeli kompetencyjnych dla stanowisk, gdzie badamy osoby osiągające ponadprzeciętne wyniki. Zobacz, jak wygląda rozgrywka i jak wyglądają przykładowe raporty!

Epidemia zaskoczyła nas wszystkich. Wiele firm dosłownie z dnia na dzień straciło źródło przychodów lub płynność. Wszyscy zmuszeni byli przejść na pracę zdalną i wprowadzić w tydzień procedury, które normalnie wdraża się latami. Dla naszych klientów to trudny czas. Zmagają się (jak każdy z nas) z rzeczywistością zamkniętych szkół, pracy z dzieciakami, izolacją oraz problemami technicznymi, ale poza tym muszą wspierać swoich pracowników, a czasem podejmować bardzo trudne decyzje dotyczące kosztów i zatrudnienia.

Jeśli jesteś naszym klientem to wiesz, ze możesz na nas liczyć. W tych trudnych czasach wszystkim naszym klientom proponujemy 3 sposoby wsparcia.

Zrozumienie, jakie potrzeby kierują nami w życiu prywatnym i w pracy ułatwia komunikację – odwołujemy się nie do strategii ich zaspokajania, które mogą znacząco różnić się między ludźmi a do uniwersalnych, głębokich potrzeb, które zawsze będą rozumiane przez drugą stronę. Zarządzanie emocjami to bardzo ważny aspekt rozwoju – staną się dla nas wartościowym drogowskazem, co nam służy a czego powinniśmy unikać.

Sciągnij nasze listy, powieś na tablicy, nad biurkiem i ćwicz płynność w nazywaniu swoich potrzeb i uczuć, aby udrażniać komunikację w zespole.

#zostanwdomu skłoniło nas w końcu do uruchomienia usługi online, z której skorzystać można w każdej chwili, wybierając lektora i grafik pasujący do naszej rutyny. Nie musisz do nas dzwonić, sam wybierasz lektora, sam decydujesz o czasie i sam dokonujesz płatności. Informacje o dostępie do systemu rezerwacji w tym artykule – kliknij po więcej.

Z dnia na dzień pracownicy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości pracy zdalnej, zamkniętych szkół, przedszkoli, żłobków i braku wsparcia ze strony babć i dziadków oraz instytucji. W dodatku nikt nie wie, ile czasu potrwa ta sytuacja – 2 tygodnie? 2 miesiące? A może dłużej?  Potrzebne są nowe kompetencje, narzędzia i komunikacja. Zobacz, jak możemy wesprzeć Twój zespół i liderów w tej zmianie.

FRIS® to polskie badanie i model, które służą do opisu kluczowych różnic w stylu myślenia i działania. Nazwa modelu stanowi skrót pierwszych liter słów: FAKTY-RELACJE-IDEE-STRUKTURY.

Czym charakteryzują się poszczególne style myślenia FRIS®? Czego nie lubią w komunikacji i co może prowadzić do niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów? Czego unikać we współpracy z każdym z nich?

Komunikacja i zarządzanie międzykulturowe to kluczowa, lecz często niedoceniania kompetencja menadżera XXI wieku. Nie, to nie będzie polityczny tekst na tak ostatnio nośny temat. To artykuł o jednej z najważniejszych, a jednocześnie jakże często ignorowanych kompetencji menadżera XXI wieku – tak w Polsce, jak i w innych miejscach na świecie.

W poprzednim artykule pisałem o obszarach potencjalnych konfliktów międzykulturowych, na które wcześniej czy później natknie się każdy międzynarodowy zespół, czy to pracujący w tej samej lokalizacji, czy też w ramach projektów rozsiany po świecie. Współczesny menedżer HR musi rozumieć podstawowe zasady komunikacji międzykulturowej, być tłumaczem kulturowym i coachem.

Twarz to cenny kapitał, który buduje się poprzez relacje z innymi i wypełnianie naszej roli społecznej, zarówno w firmie, w rodzinie czy w grupie znajomych. Zjawisko “utraty twarzy” występuje na całym świecie, w końcu nikt z nas nie lubi być poniżany, ośmieszany czy kompromitowany. Prawdą jest, że wpływ twarzy jest niewspółmiernie większy na Wschodzie niż w Europie.

W poprzednich odcinkach naszego cyklu poruszaliśmy tematy związane ze świadomością własnej kultury, rolą i dystansem do przełożonego, jak również znaczeniem „zachowania twarzy”. Dzisiaj zastanowimy się nad postrzeganiem czasu w różnych kulturach i związanych z nim pułapkach w pracy międzynarodowych zespołów.

Nie każda firma posiada strategię językową, ale każda posiada jej elementy np. politykę rozwoju talentów, politykę rekrutacyjną czy modele kompetencyjne pracowników uwzględniające ich kompetencje językowe i komunikacyjne. Gdzie szkolenia będą miały największy wpływ na biznes? Warto popatrzyć szerzej na kompetencje komunikacyjne wymagane na danym stanowisku: wiele osób posiada kompetencje
językowe, ale nie potrafi skutecznie korzystać ze zgromadzonej wiedzy, słownictwa i struktur gramatycznych. Kolejne szkolenie językowe nie zmieni tej sytuacji. Lepiej zainwestować w kilka warsztatów ze skutecznej komunikacji w zakresie np. prezentacji czy telekonferencji w danym języku. 

Przyjrzyjmy się sektorowi usług dla biznesu – jednemu z najprężniej rozwijających się dziś sektorów polskiej gospodarki. W ciągu 12 miesięcy w branży powstało ponad 20 tysięcy nowych miejsc pracy (raport ABSL 2015*). Swoje globalne i regionalne centra usług mają w Polsce m. in. tacy giganci jak: Shell, PMI, General Motors czy IBM. Shell zatrudnia obecnie ponad 2200 osób prowadzących w 17 językach operacje finansowe, raportowanie, HR, zamówienia, obsługę klienta oraz logistykę na rzecz całej grupy Shell i jej partnerów globalnie.