Jakie są wyzwania prowadzenia kursów językowych on-line? Jakie są plusy i minusy zdalnych lekcji dla firm? Co myślą o tym nasi kursanci? Przeczytaj artykuł, który napisaliśmy z naszą lektorką Joanną Dominiak.

Czy nauka języka polskiego jako obcego w korporacjach ma sens? Przecież wszyscy i tak pracują po angielsku! Zobacz 6 powodów, dlaczego znajomość języka polskiego jest wspierająca w pracy, nawet jeśli pracujesz w międzynarodowej korporacji. O swoich doświadczeniach pisze nasza lektorka języka polskiego Joanna Dominiak

Jaka jest specyfika grupowych kursów polskiego dla korporacji? Przeczytaj, z jakimi 3 wyzwaniami mierzy się nasza lektorka Joanna Dominiak, prowadząc grupowe kursy polskiego w korporacjach.

Jedną z najczęstszych przyczyn konfliktu jest różnica w postrzeganiu wartości oraz przekonania na temat norm zachowania. Zobacz, co o konflikcie w zespole wielokulturowym pisze Marta Carter – współtwórczyni naszej Akademii Managera.

Przeczytaj nasze case study: sektor produkcyjny, współpraca Europa-Bliski Wschód, zmniejszająca się wydajność produkcji, opóźnienia. Z jakimi wyzwaniami i pułapkami pracy w wielokulturowym zespole mierzył się nasz klient i jak pomogliśmy mu wyjść na prostą – opowiada nasz trener cross-culture Irek Zyzański

Co to jest świadomość międzykulturowa? Dlaczego to niezbędna kompetencja lidera XXI wieku? Jakie są plusy i minusy bycia ekspatem? Przeczytaj, co o swoich doświadczeniach pracy w 9 krajach pisze nasz trener cross-culture Irek Zyzański.

Szukasz skutecznych form wsparcia dla Twoich pracowników i Twojej organizacji? Zobacz, co może Ci zaoferować coaching grupowy. W artykule przeczytasz, czym coaching grupowy różni się od klasycznego coachingu i szkoleń, jak wyglądają
spotkania i kiedy z nich skorzystać.

Jesteśmy firmą szkoleniowo-rozwojową. Ale to nie znaczy, że sami nie potrzebujemy się rozwijać. My też korzystamy z coachingu grupowego. Przeczytaj, o tym, jak sami wspieramy well-being i rozwój swoich współpracowników.

Dołączyliśmy do grona Partnerów globalnego lidera na rynku szkoleń dla managerów i liderów – Center For Creative Leadership. W ramach Partnerstwa możemy oferować i realizować programy i warsztaty z oferty Center for Creative Leadership. Jest to potwierdzenie jakości naszych szkoleń oraz docenienie dla doświadczonego zespołu trenerów.

Czym jest autentyczność? Dlaczego tak często z niej rezygnujemy w pracy? Dlaczego warto pokazać swoją twarz i swoje wartości? Czy prowadząc własną firmę jesteśmy bardziej autentyczne? O tym rozmawiamy z Magdaleną Kieferling.

Czy zdarzyło Ci się w ostatnich miesiącach wybuchnąć z jakiegoś wydawałoby się błahego powodu? Czy wiesz co tak naprawdę spowodowało emocjonalną eksplozję? Czym jest emocjonalna kula śniegowa? Co zrobić, żeby nie zmiotła nas emocjonalna lawina?

Kurs blended learning to połączenie naszych doświadczeń z możliwościami, jakie daje platforma blended learningowa. Formuła blended learning to połączenie skuteczności szkolenia live – dzięki regularnym spotkaniom z trenerami, elastyczności, jaką daje e-learning z efektywnością kosztową.

Jak komunikujesz się w stresie? Jakie masz reakcje? Jak nie reagować z automatu? Poznaj dwie reakcje, w które wpadamy automatycznie w stresie i naucz się znajdować pauzę, aby nie eskalować konfliktów.

Dare to be you to program zainspirowany partnerstwem w evencie TEDx Warsaw Women Fearless 2020. Prowadzony przez kobiety liderki dla kobiet liderek program, w którym rozwijamy skrzydła. Jesteś ciekawa? Dołącz do nas i połącz się ze swoim źródłem MOCy.

Wyobraź sobie, że jesteś menadżerem HR w firmie, w której polski oddział na co dzień współpracuje z zespołem z Malezji. Zespół z Malezji skarży się na agresywność, nieuprzejmość i brak elastyczności polskich kolegów, a oni z kolei zarzucają Malezyjczykom brak informacji zwrotnej, niedotrzymywanie terminów i częste przerwy w pracy. W jaki sposób mógłbyś pomóc obu zespołom?

The Competence Game to pierwsza strategiczna gra do mierzenia kompetencji online. To zweryfikowane narzędzie o wysokim stopniu rzetelności i trafności. Z diagnozy kompetencji skorzystało już ponad 5000 osób. W ciągu 2- godzinnej rozgrywki The Competence Game pozwala zmierzyć 3 kluczowe kompetencje i aż 12 subkompetencji.

Gra sprawdzi się idealnie w rekrutacji  – gdy zależy nam na szybkiej weryfikacji kompetencji, w szkoleniach i programach rozwojowych na etapie diagnozy, w budowaniu modeli kompetencyjnych dla stanowisk, gdzie badamy osoby osiągające ponadprzeciętne wyniki. Zobacz, jak wygląda rozgrywka i jak wyglądają przykładowe raporty!

Epidemia zaskoczyła nas wszystkich. Wiele firm dosłownie z dnia na dzień straciło źródło przychodów lub płynność. Wszyscy zmuszeni byli przejść na pracę zdalną i wprowadzić w tydzień procedury, które normalnie wdraża się latami. Dla naszych klientów to trudny czas. Zmagają się (jak każdy z nas) z rzeczywistością zamkniętych szkół, pracy z dzieciakami, izolacją oraz problemami technicznymi, ale poza tym muszą wspierać swoich pracowników, a czasem podejmować bardzo trudne decyzje dotyczące kosztów i zatrudnienia.

Jeśli jesteś naszym klientem to wiesz, ze możesz na nas liczyć. W tych trudnych czasach wszystkim naszym klientom proponujemy 3 sposoby wsparcia.

Zrozumienie, jakie potrzeby kierują nami w życiu prywatnym i w pracy ułatwia komunikację – odwołujemy się nie do strategii ich zaspokajania, które mogą znacząco różnić się między ludźmi a do uniwersalnych, głębokich potrzeb, które zawsze będą rozumiane przez drugą stronę. Zarządzanie emocjami to bardzo ważny aspekt rozwoju – staną się dla nas wartościowym drogowskazem, co nam służy a czego powinniśmy unikać.

Sciągnij nasze listy, powieś na tablicy, nad biurkiem i ćwicz płynność w nazywaniu swoich potrzeb i uczuć, aby udrażniać komunikację w zespole.

#zostanwdomu skłoniło nas w końcu do uruchomienia usługi online, z której skorzystać można w każdej chwili, wybierając lektora i grafik pasujący do naszej rutyny. Nie musisz do nas dzwonić, sam wybierasz lektora, sam decydujesz o czasie i sam dokonujesz płatności. Informacje o dostępie do systemu rezerwacji w tym artykule – kliknij po więcej.

Z dnia na dzień pracownicy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości pracy zdalnej, zamkniętych szkół, przedszkoli, żłobków i braku wsparcia ze strony babć i dziadków oraz instytucji. W dodatku nikt nie wie, ile czasu potrwa ta sytuacja – 2 tygodnie? 2 miesiące? A może dłużej?  Potrzebne są nowe kompetencje, narzędzia i komunikacja. Zobacz, jak możemy wesprzeć Twój zespół i liderów w tej zmianie.

FRIS® to polskie badanie i model, które służą do opisu kluczowych różnic w stylu myślenia i działania. Nazwa modelu stanowi skrót pierwszych liter słów: FAKTY-RELACJE-IDEE-STRUKTURY.

Czym charakteryzują się poszczególne style myślenia FRIS®? Czego nie lubią w komunikacji i co może prowadzić do niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów? Czego unikać we współpracy z każdym z nich?

Komunikacja i zarządzanie międzykulturowe to kluczowa, lecz często niedoceniania kompetencja menadżera XXI wieku. Nie, to nie będzie polityczny tekst na tak ostatnio nośny temat. To artykuł o jednej z najważniejszych, a jednocześnie jakże często ignorowanych kompetencji menadżera XXI wieku – tak w Polsce, jak i w innych miejscach na świecie.

W poprzednim artykule pisałem o obszarach potencjalnych konfliktów międzykulturowych, na które wcześniej czy później natknie się każdy międzynarodowy zespół, czy to pracujący w tej samej lokalizacji, czy też w ramach projektów rozsiany po świecie. Współczesny menedżer HR musi rozumieć podstawowe zasady komunikacji międzykulturowej, być tłumaczem kulturowym i coachem.

Twarz to cenny kapitał, który buduje się poprzez relacje z innymi i wypełnianie naszej roli społecznej, zarówno w firmie, w rodzinie czy w grupie znajomych. Zjawisko “utraty twarzy” występuje na całym świecie, w końcu nikt z nas nie lubi być poniżany, ośmieszany czy kompromitowany. Prawdą jest, że wpływ twarzy jest niewspółmiernie większy na Wschodzie niż w Europie.

W poprzednich odcinkach naszego cyklu poruszaliśmy tematy związane ze świadomością własnej kultury, rolą i dystansem do przełożonego, jak również znaczeniem „zachowania twarzy”. Dzisiaj zastanowimy się nad postrzeganiem czasu w różnych kulturach i związanych z nim pułapkach w pracy międzynarodowych zespołów.

Nie każda firma posiada strategię językową, ale każda posiada jej elementy np. politykę rozwoju talentów, politykę rekrutacyjną czy modele kompetencyjne pracowników uwzględniające ich kompetencje językowe i komunikacyjne. Gdzie szkolenia będą miały największy wpływ na biznes? Warto popatrzyć szerzej na kompetencje komunikacyjne wymagane na danym stanowisku: wiele osób posiada kompetencje
językowe, ale nie potrafi skutecznie korzystać ze zgromadzonej wiedzy, słownictwa i struktur gramatycznych. Kolejne szkolenie językowe nie zmieni tej sytuacji. Lepiej zainwestować w kilka warsztatów ze skutecznej komunikacji w zakresie np. prezentacji czy telekonferencji w danym języku. 

Przyjrzyjmy się sektorowi usług dla biznesu – jednemu z najprężniej rozwijających się dziś sektorów polskiej gospodarki. W ciągu 12 miesięcy w branży powstało ponad 20 tysięcy nowych miejsc pracy (raport ABSL 2015*). Swoje globalne i regionalne centra usług mają w Polsce m. in. tacy giganci jak: Shell, PMI, General Motors czy IBM. Shell zatrudnia obecnie ponad 2200 osób prowadzących w 17 językach operacje finansowe, raportowanie, HR, zamówienia, obsługę klienta oraz logistykę na rzecz całej grupy Shell i jej partnerów globalnie.