/

PROWADŹ JAK DZIEWCZYNA

 
 
 
 
 
 
 
 
 

dla kobiet liderek, które chcą przewodzić w zgodzie z sobą

 
 
 
 
 

 Dzięki inicjatywie TEDx Warsaw Women i partnerstwie w wydarzeniu, oferujemy wyjątkowy program dla kobiet liderek Dare to be you.

 
 
 
 
 

Podczas tego 6 miesięcznego programu będziemy razem z tobą pracować nad 6 głównymi obszarami – odpowiedzialnością, źródłami siły, wpływem na rzeczywistość, autoprezentacją, integracją intelektu i ciała i odwagą

 
 
 
 
 

Hover Box Element

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Blackbird to firma założona w 2007 roku przez kobiety i zarządzana przez kobiety.

Od 13 lat działamy w świecie biznesu, ale nie zawsze pokazywałyśmy swoją prawdziwą twarz.

Często ukrywałyśmy się za liczbami, za logiką, strukturą, dyscypliną zapominając, że prawdziwą satysfakcję poczujemy dopiero, kiedy również kobiece atrybuty, takie jak intuicja, piękno, umiejętność odpuszczania kontroli zostaną w pełni uznane, docenione i włączone przez nas do biznesu.

Oferujemy szkolenia dla firm: szkolenia miękkie dla managementu, dla zarządów, szkolenia z zespołowości – także międzykulturowej.

Dzięki inicjatywie TEDx Warsaw Women i partnerstwie w wydarzeniu, oferujemy także wyjątkowy program dla kobiet liderek Dare to be you.

Nazywam się Marta Carter i od 2007 razem z moimi wspólniczkami prowadzę firmę szkoleniową.

Zaczynałam jeszcze na studiach i przez pierwsze lata nie do końca rozumiałam, co to znaczy być przedsiębiorcą. Działalność, która zaczęła się w moim mieszkaniu powoli rozrastała się na nowe projekty a potem na nowe rynki.

Płynęłyśmy z nurtem tych projektów, nie zastanawiałam się na SOBĄ w biznesie, kim jestem, jakie są moje mocne strony i czym rzeczywiście powinnam się zajmować.

Po kilku latach przedsiębiorczości zderzyłam się w swojej własnej firmie ze ścianą wypalenia – budziłam się rano, kwestionując sens moich działań, moje zaangażowanie zniknęło.

Firma była moja, ale ja nie byłam sobą w mojej firmie. Brzmi jak absurd? A może brzmi znajomo?

Od lat obserwuję kobiety managerki, kobiety prezeski, kobiety zarządzające projektami i zespołami i widzę jak często staramy się prowadzić biznes tak jak inni, nie po swojemu.

Nie szukamy siły w swoich doświadczeniach, a w stanowisku czy kompetencjach. Szukamy nieistniejących wzorców i staramy się do nich dopasować i w nich zmieścić.

Nazywam się Marta Carter i od 2007 razem z moimi wspólniczkami prowadzę firmę szkoleniową. To ponad 13 lat doświadczeń prowadzenia kobiecej firmy.

Zaczynałam jeszcze na studiach i przez pierwsze lata nie do końca rozumiałam, co to znaczy być przedsiębiorcą.

Działalność, która zaczęła się w moim mieszkaniu powoli rozrastała się na nowe projekty a potem na nowe rynki.

Płynęłyśmy z nurtem tych projektów, nie zastanawiałam się na SOBĄ w biznesie, kim jestem, jakie są moje mocne strony i czym rzeczywiście powinnam się zajmować.

Po kilku latach przedsiębiorczości zderzyłam się w swojej własnej firmie ze ścianą wypalenia – budziłam się rano, kwestionując sens moich działań, moje zaangażowanie zniknęło. dopasować i w nich zmieścić.

Firma była moja, ale ja nie byłam sobą w mojej firmie. Brzmi jak absurd? A może brzmi znajomo?

Od lat obserwuję kobiety managerki, kobiety prezeski, kobiety zarządzające projektami i zespołami i widzę jak często staramy się prowadzić biznes tak jak inni, nie po swojemu. Nie szukamy siły w swoich doświadczeniach, a w stanowisku czy kompetencjach. Szukamy nieistniejących wzorców i staramy się do nich dopasować i w nich zmieścić.

Efekty? Często prowadzi to do braku satysfakcji, obniżonej efektywności, niskiego zaangażowania a w dłuższym terminie – do wypalenia.

Czym ono jest? Według mnie bardzo ważnym momentem w kierowaniu swoją drogą i wzięciu odpowiedzialności za swoje doświadczenie – jest znakiem ostrzegawczym, nie musi być kojarzone z czymś negatywnym. Ostatecznie jest po prostu sygnałem, że coś należy zmienić.

Po doświadczeniu wypalenia na ponad 2 lata zostawiłam moją własną firmę i skupiłam się na rozwijaniu tego, co było dla mnie ważne i zrozumieniu swojej siły.

Uczyłam się stawiać granice, brać odpowiedzialność, budować relacje, czerpać siłę z doświadczeń – również tych zupełnie niebiznesowych i mówić własnym głosem.

Wróciłam do firmy (a w międzyczasie zostałam też mamą) już ze świadomością tego, co jest dla mnie ważne i od 4 lat jestem w niej obecna świadomie.

Prowadzę kobieca firmę w zgodzie z sobą i dzielę się z innymi kobietami swoim doświadczeniem.

THE PROGRAM

 

Program tylko w pewnym stopniu oparty jest na przekazywaniu wiedzy, to na czym nam zależy to proces, w którym doświadczenia ułożą się w całość, pojawią się ciekawe wglądy, a za nimi zmiana perspektywy. Nurty, z których będziemy czerpać podczas szkolenia to NVC, Racjonalna Terapia Zachowania, Mindfulness, coaching transformacyjny, coaching prowokatywny, Sandplay coaching®, ACT – Acceptance and Commitment Therapy. Będziemy pracować razem, ale także między sesjami. Pomyśl o programie, jako o przestrzeni, w którą wejdziesz na 12 tygodni. Bądź z nami.

cechy programu:

czas trwania sesji: 2,5-3hr

częstotliwość: Sesje odbywają się co 2 tygodnie, we wtorek o 18.00.

czas trwania programu: 12 tygodni.

 
 
 
 

indeks treści:

  1. Odpowiedzialność za siebie i swoje doświadczenie: praca z granicami  i wartościami
  2. Źródła siły  – szukanie mocy w doświadczeniach, integracja kobiecej i męskiej mocy, pasja i motywacja
  3. Wpływ i kreowanie rzeczywistości (priorytety, wizja, misja, sprawczość)
  4. Autoprezentacja – autentyczne mówienie o sobie – ciało, emocje, głos, zarządzanie stresem
  5. Praca w zgodzie z sobą – jak przeciwdziałać wypaleniu; co mówi mi moje ciało, umysł, emocje
  6. Integracja – działam z odwagą – integracja doświadczeń z pozostałych modułów – indywidualny manifest odważnej liderki

Czego się nauczysz:

• Dowiesz się jaki sposób i styl pracy są dla Ciebie optymalne.
• Wzmocnisz swoją sprawczość i umiejętność osiągania celów.
• Dowiesz się jak być bardziej asertywnymi i dlaczego tak ważne jest wyznaczanie granic w miejscu pracy.
• Nauczysz się, jak budować autentyczną komunikację z managerami i pracownikami.
• Nauczysz się korzystać z emocji w pracy.
• Nauczysz się, jak zarządzać swoją energią fizyczną i mentalną, osiągając większą odporność na stres w pracy z innymi.
• Zrozumiesz co to jest i nauczysz się korzystać z potencjału empatycznego przywództwa w firmie/swoim zespole.
• Wypracujesz nawyki wzmacniające Cię jako liderkę na co dzień.
• Otrzymasz wstęp do sztuki prezentowania siebie i swoich projektów bez stresu i w zgodzie ze sobą.

SPOTKANIA PROWADZONE PRZEZ

Alicja Sekret 

Na co dzień zarządza zespołem Blackbird i przygotowuje ludzi do wystąpień publicznych. Trenerka, coach, czerpiąca z wielu metodologii – Sandplay©, metody prowokatywnej, NVC. Kocha łączyć – metody pracy – fakty i metafory, przygotowując ludzi do wystąpień – i wreszcie ludzi, w biznesie i innych obszarach swoich działań. Partnerka w Fundacji Ludzie i Medycyna, gdzie, współtworząc aplikację wsparcia międzypacjenckiego, uczy się łączyć agile i scrum. Mentorka TEDx. Mieszka w Warszawie, choć mogłaby na greckim Chalkidiki, gdzie ma mieszkanie. Uwielbia spacery ze swoim psem o walijskim imieniu Tegan.

Marta Carter

Współzałożycielka i partnerka w Blackbird, trenerka FRIS®, NVC i GlobeSmart®. Przedsiębiorca od ponad 13 lat. Wspiera firmy w szkoleniach i w coachingu z zakresu zarządzania zmianą, zagadnień cross-kulturowych i rozwoju osobistego. Mocno stąpa po ziemi – ale potrafi się też od niej oderwać. Ścieżka, która ją inspiruje to szamanizm, w którym odnajduje siłę intuicji. Balans daje jej natura, mieszka w Warszawie i w lesie pod Warszawą. Specjalistka łączenia różnych rzeczywistości – w Londynie pracowała dla finansowej korporacji, mieszkając na łodzi. Mama 4 letniej Zory.

Zofia Barańska

Partnerka w Blackbird, trenerka, coach, facylitatorka metody OST i trenerka the Competence Game®. Aktywna mama Heleny – wulkan pomysłów, który aż czasem trudno nam zatrzymać. Przez wiele lat podróżowała solo po Azji i Ameryce Południowej na piechotę zdobywając doświadczenia, które teraz wykorzystuje w pracy. Pracowała w Grammen Banku w Bangladeszu, budowałą szkołę w indyjskich Himalajach, wspinała się na ekwadorskie wulkany, uczyła się holistycznej medycyny ajurwedyjskiej. Kocha góry, trudne problemy i spotkania z innymi kulturami.

Iwonna Piwowarczyk

Współzałożycielka i partnerka w Blackbird, certyfikowany coach ICF – akredytacja ACC, trenerka FRIS®, przedsiębiorca z 14 letnim stażem. Wieloletnią pracę jako manager zmieniła na wspieranie ludzi w tym, aby pracowali w zgodzie ze sobą. Wspiera w zmianie zawodowej, w poszukiwaniu ścieżek kariery – w poszukiwaniu swojego miejsca. Wegetarianka od 20 lat. Mama Dobrawy od roku.

ajurwedyjskiej. Kocha góry, trudne problemy i spotkania z innymi kulturami.

ImageTitleSummaryhf:doc_tagshf:doc_categories
Mówić po polsku

Lekcje języka polskiego Mówić po polsku

gotowce gotowe-lekcje lesson-ideas lesson-plans plany-lekcjipolski
Cup of Polish

Krótkie teksty po polsku przygotowane przez lektorkę polskiego. Każda mini lekcja składa się z krótkiego …

listening polish-culture polska-kultura sluchankapolski
Look up, stop looking into your phone

A poem in a movie by Gary Turk about constantly looking into our phones. Movie …

british-accent humour lesson-ideas listening mobile-phones movies social-media speaking technologyangielski
ESL videos

Video lessons with quizzes for various levels. Interesting, based on a variety of films – …

esl-materials lesson-plans lessons listening movies videosangielski
Learn English with “Friends”

Video lessons for various levels – with exercises! Based on the popular TV show – …

esl-materials friends lesson-plans lessons listening movies tv-series tv-shows videosangielski
How to be better at stress from New York Times

Article about how to deal with stress, reduce its harm and even use your daily …

articles authentic-materials ny-times reading stressangielski
Guided Meditations with jellyfish!

Guided meditations with jellyfish from Monterey Bay Aquarium:

american-accent authentic-materials guided-meditation listening meditation mindfulness stress wellbeingangielski
Website with construction news

https://www.constructionnews.co.uk/projects/project-reports/

architecture articles authentic-materials building construction reading
Learning The Language Of Property Management

Learning The Language Of Property Management

architecture articles authentic-materials building construction reading vocabulary
Construction English

Vocabulary that you can use with your Students who work in Real Estate

construction lesson-ideas lesson-plans property-management real-estate
Business Insider

Business Insider YouTube channel is a great source of videos to create authentic materials for …

authentic-materials business lesson-ideas videos yt-channel
Financial Times

The Financial Times YouTube channel showcases the visual journalism, going beyond the headlines to help …

authentic-materials business-skills business-vocabulary lessons-ideas yt-channel
BBC Ideas – short films for curious minds

Authentic materials about science, philosophy, psychology, self-improvement and more.   https://www.youtube.com/c/bbcideas/featured    

authentic-materials bbc british-accent development inspiration inventions lesson-ideas listening neuroscience science self-development thought-provoking yt-channel
ESL Brains

ESL free and paid lesson worksheets for adult learners based on authentic videos, thought-provoking ideas …

authentic-materials esl esl-materials lesson-ideas lesson-plans read-made-lessons
The future of job search

This lesson focuses on a Ted Talk which talks about the possibilities of using algorithms …

authentic-materials business business-english business-skills esl-materials hr job job_search lesson-plans lessons pdf recruitment
linguahouse.com

lesson plans; free and paid options

English4Accounting

gotowe materiały; płatne i bezpłatne opcje

Communication is not that easy!

The worksheet includes vocabulary tasks, listening comprehension and speaking practice.

When a crisis strikes, a good leader…

The worksheet focuses on speaking and vocabulary activities for advanced students.

Moontajska Productions

funny movies about the French learning English

National Geographic – advanced listening activities

listening; advanced; materials containing:TED Talk, TED Talk with activities, vocabulary in context

National Geographic – intermediate listening activities

listening; intermediate; materials containing:TED Talk, TED Talk with activities, vocabulary in context

National Geographic – upper-intermediate listening activities

listening; upper-intermediate; materials containing:TED Talk, TED Talk with activities, vocabulary in context

National Geographic – pre-intermediate listening activities

listening; pre-intermediate; materials containing:TED Talk, TED Talk with activities, vocabulary in context

ello.org

3,000 free listening activities for beginner, intermediate and advanced learners

bigthink.com

Actionable lessons from the world’s greatest thinkers and doers. Big Think experts are at the …

Effective to-do lists

article; how to; to-do lists; grammar – present&future tenses

How to build a strong argument in 3 short steps

building arguments; tutorial; article

Building arguments

Word List; Linking Arguments

Why being respectful to your coworkers is good for business

TED Talk; leadership researcher Christine Porath; communication; being respectful to coworkers; costs of rudeness

Find authentic class materials – Squid webinar

effective material search strategie; delegating class material search to student; using SQUID App to shorten …


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51