Blackbird

/ ogólny / Case study – Jak w Blackbird korzystamy z coachingu grupowego?

Case study – Jak w Blackbird korzystamy z coachingu grupowego?

Jesteśmy firmą szkoleniowo-rozwojową. Ale to nie znaczy, że sami nie potrzebujemy się rozwijać. My też korzystamy z coachingu grupowego. Przeczytaj, o tym, jak sami wspieramy well-being i rozwój swoich współpracowników.

W ciągu roku otworzyliśmy kilka edycji coachingu grupowego dla naszych lektorów – jesteśmy firmą rozwojowo-szkoleniową, oprócz coachingu, szkoleń managerskich i cross- culturowych, oferujemy też szkolenia językowe dla naszych klientów korporacyjnych i w naszych firmowych szeregach mamy grupę kilkudziesięciu lektorów uczących różnych języków.

Nasza inicjatywa wewnętrznego coachingu grupowego wypłynęła przede wszystkim z poczucia że z jednej strony nasi lektorzy są częścią naszej firmy, a z drugiej strony – pracują w oderwaniu od naszego zespołu, nie mają blisko siebie żadnej społeczności zawodowej. To jest związane ze specyfiką ich pracy – pracują u Klienta, praktycznie nie ma ich z nami w biurze, znowu – u Klienta nie są częścią zespołu, ale zewnętrznym dostawcą. Chcieliśmy stworzyć dla nich właśnie taką społeczność i przestrzeń na refleksję i rozwój.

Każda nasza edycja trwa 6-tygodni, spotkania odbywają się co tydzień. Założyliśmy, że robimy grupy 6-osobowe, tak żeby każdy przynajmniej raz miał szansę popracować ze swoim wyzwaniem ze wsparciem grupy.

 

 

Zobacz fragment naszej komunikacji wewnętrznej wysłanej do lektorów:

 

Halo Blackbirdowy gangu lektorów 🙂

Chcemy z Wami porozmawiać o tym, co dla Was ważne. Chcemy Was wspierać w tym, co dla Was trudne. Dlatego od 30 sierpnia otwieramy II turę coachingu grupowego – grupę wsparcia & inspiracji dla lektorów Blackbird.

Nasza inicjatywa wypływa przede wszystkim z naszego doświadczenie – we’ve been there, we’ve done that. Z poczucia, że z jednej strony jesteście częścią naszego blackbirdowego gangu, a z drugiej strony – pracujecie w oderwaniu od naszego zespołu, nie macie blisko siebie społeczności zawodowej. Chcielibyśmy stworzyć dla Was właśnie taką społeczność i przestrzeń na refleksję i rozwój.

Jeśli szukasz podpowiedzi merytorycznych, jak najlepiej wprowadzić czas przeszły lub stymulować poszerzanie słownictwa biznesowego u Kursanta, to nie jest to grupa dla Ciebie.

Jeśli jesteś ciekawy, jak to dla Ciebie będzie, dzielić się wyzwaniami pracy lektora, jeśli czujesz zmęczenie tą pracą lub jeśli kochasz ją całym sercem, ale czasem ręce ci opadają, to jest to grupa dla Ciebie.

 

 

Nasi lektorzy przychodzą na sesje coachingu grupowego z wyzwaniami związanymi z pracą zdalną z naszymi klientami, z wyzwaniami związanymi ze stawianiem granic w budowaniu relacji z kursantami, z tematami satysfakcji zawodowej, wypalenia zawodowego. Ponieważ są z tej samej grupy zawodowej, identyfikują się nawzajem ze swoimi problemami i czują, że słuchanie o doświadczeniach innych lektorów jest dla nich wspierające i wartościowe.

Nasi lektorzy ocenili przydatność spotkań między 8-10 w skali od zera do dziesięciu. Największą wartość coachingu grupowego widzą w wymianie doświadczeń, otrzymaniu narzędzi do pracy ze sobą, uniwersalności wyzwań, nad którymi pracują, integracji z innymi pracownikami, określonym schemacie spotkania, poznaniu nowych metod pracy, otrzymaniu wsparcia z zewnątrz.

Co to nam dało? Mamy zadowolonych, zaopiekowanych pracowników, którzy myślą i mówią o nas dobrze. Plus 100 punktów do naszego employer brandingu.

Jeśli jesteś zainteresowany coachingiem grupowym w swojej organizacji, skontaktuj się ze mną: iwona@hello-blackbird.com

Autor artykułu: Iwona Piwowarczyk