DARE TO BE YOU – PROGRAMME FOR WOMEN LEADERS

Blackbird to firma założona w 2007 roku przez kobiety i zarządzana przez kobiety. Od 13 lat działamy w świecie biznesu, ale nie zawsze pokazywałyśmy swoją prawdziwą twarz. Często ukrywałyśmy się za liczbami, za logiką, strukturą, dyscypliną zapominając, że prawdziwą satysfakcję poczujemy dopiero, kiedy również kobiece atrybuty, takie jak intuicja, piękno, umiejętność odpuszczania kontroli zostaną w pełni uznane, docenione i włączone przez nas do biznesu.

Oferujemy szkolenia dla firm: szkolenia miękkie dla managementu, dla zarządów, szkolenia z zespołowości – także międzykulturowej. Dzięki inicjatywie TEDx Warsaw Women i partnerstwie w wydarzeniu, oferujemy także wyjątkowy program dla kobiet liderek – Dare to be you.

Nazywam się Marta Carter i od 2007 razem z moimi wspólniczkami prowadzę firmę szkoleniową. To ponad 13 lat doświadczeń prowadzenia kobiecej firmy. Zaczynałam jeszcze na studiach i przez pierwsze lata nie do końca rozumiałam, co to znaczy być przedsiębiorcą. Działalność, która zaczęła się w moim mieszkaniu powoli rozrastała się na nowe projekty a potem na nowe rynki. Płynęłyśmy z nurtem tych projektów, nie zastanawiałam się na SOBĄ w biznesie, kim jestem, jakie są moje mocne strony i czym rzeczywiście powinnam się zajmować. Po kilku latach przedsiębiorczości zderzyłam się w swojej własnej firmie ze ścianą wypalenia – budziłam się rano, kwestionując sens moich działań, moje zaangażowanie zniknęło. Firma była moja, ale ja nie byłam sobą w mojej firmie. Brzmi jak absurd? A może brzmi znajomo?

Od lat obserwuję kobiety managerki, kobiety prezeski, kobiety zarządzające projektami i zespołami i widzę jak często staramy się prowadzić biznes tak jak inni, nie po swojemu. Nie szukamy siły w swoich doświadczeniach, a w stanowisku czy kompetencjach. Szukamy nieistniejących wzorców i staramy się do nich dopasować i w nich zmieścić.

Efekty? Często prowadzi to do braku satysfakcji, obniżonej efektywności, niskiego zaangażowania a w dłuższym terminie – do wypalenia. Czym ono jest? Według mnie bardzo ważnym momentem w kierowaniu swoją drogą i wzięciu odpowiedzialności za swoje doświadczenie – jest znakiem ostrzegawczym, nie musi być kojarzone z czymś negatywnym. Ostatecznie jest po prostu sygnałem, że coś należy zmienić.

Po doświadczeniu wypalenia na ponad 2 lata zostawiłam moją własną firmę i skupiłam się na rozwijaniu tego, co było dla mnie ważne i zrozumieniu swojej siły. Uczyłam się stawiać granice, brać odpowiedzialność, budować relacje, czerpać siłę z doświadczeń – również tych zupełnie niebiznesowych i mówić własnym głosem.  Wróciłam do firmy (a w międzyczasie zostałam też mamą) już ze świadomością tego, co jest dla mnie ważne i od 4 lat jestem w niej obecna świadomie. Prowadzę kobieca firmę w zgodzie z sobą i dzielę się z innymi kobietami swoim doświadczeniem.

Z rozmów z moimi wspólniczkami narodził się pomysł programu Dare to be you – dla kobiet liderek, które chcą przewodzić w zgodzie z sobą. Zapraszamy Ciebie i Twoje pracowniczki do udziału w tym niezwykłym projekcie. Podczas 6 miesięcznego programu będziemy pracować nad 6 głównymi obszarami – odpowiedzialnością, źródłami siły, wpływem na rzeczywistość, autoprezentacją, integracją intelektu i ciała i odwagą.

W małej kameralnej grupie (do 15 osób) będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami i szukać swojego głosu.

PROGRAM

Program, który chcemy zaproponować Wam i Waszym pracownikom i pracowniczkom tylko w pewnym stopniu oparty jest na przekazywaniu wiedzy. To na czym nam zależy to proces, w którym doświadczenia ułożą się w całość, pojawią się ciekawe wglądy, a za nimi zmiana perspektywy. Nurty, z których będziemy czerpać podczas szkolenia to NVC, Racjonalna Terapia Zachowania, Mindfulness, coaching transformacyjny, coaching prowokatywny, Sandplay coaching®, ACT – Acceptance and Commitment Therapy. Będziemy pracować razem, ale także między sesjami. Chcemy, żeby program był przestrzenią, w którą uczestnicy i uczestniczki wejdą na 12 tygodni. Zapraszamy!

Każda sesja trwa 2,5-3 hr . Sesje odbywają się co 2 tygodnie.

Spotkania odbywają się we wtorki o 18.00

  1. Odpowiedzialność za siebie i swoje doświadczenie: praca z granicami i wartościami 
  2. Źródła siły – szukanie mocy w doświadczeniach, integracja kobiecej i męskiej mocy, pasja i motywacja
  3. Wpływ i kreowanie rzeczywistości (priorytety, wizja, misja, sprawczość) 
  4. Autoprezentacja – autentyczne mówienie o sobie – ciało, emocje, głos, zarządzanie stresem 
  5. Praca w zgodzie z sobą – jak przeciwdziałać wypaleniu; co mówi mi moje ciało, umysł, emocje 
  6. Integracja – działam z odwagą – integracja doświadczeń z pozostałych modułów – indywidualny manifest odważnej liderki 

Praca między modułami – 4 tygodnie zdalnych ćwiczeń autentycznego pisania i mówienia o sobie.

Czego nauczą się uczestnicy i uczestniczki programu:

• Jaki sposób i styl pracy są dla nich optymalne.
• Wzmocnią swoją sprawczość i umiejętność osiągania celów.
• Jak być bardziej asertywnymi i dlaczego tak ważne jest wyznaczanie granic w miejscu pracy.
• Jak budować autentyczną komunikację z managerami i pracownikami.
• Nauczą się korzystać z emocji w pracy.
• Jak zarządzać swoją energią fizyczną i mentalną, osiągając większą odporność na stres w pracy z innymi.
• Zrozumieją co to jest i nauczą się korzystać z potencjału empatycznego przywództwa w firmie/swoim zespole.
• Wypracują nawyki wzmacniające je/ich jako liderki/liderów na co dzień.
• Otrzymają wstęp do sztuki prezentowania siebie i swoich projektów bez stresu i w zgodzie ze sobą.

Chcesz otrzymać opis pełnego programu i ofertę? Skontaktuj się z nami

SPOTKANIA PROWADZONE PRZEZ

Alicja Sekret 

Na co dzień zarządza zespołem Blackbird i przygotowuje ludzi do wystąpień publicznych. Trenerka, coach, czerpiąca z wielu metodologii – Sandplay©, metody prowokatywnej, NVC. Kocha łączyć – metody pracy – fakty i metafory, przygotowując ludzi do wystąpień – i wreszcie ludzi, w biznesie i innych obszarach swoich działań. Partnerka w Fundacji Ludzie i Medycyna, gdzie, współtworząc aplikację wsparcia międzypacjenckiego, uczy się łączyć agile i scrum. Mentorka TEDx. Mieszka w Warszawie, choć mogłaby na greckim Chalkidiki, gdzie ma mieszkanie. Uwielbia spacery ze swoim psem o walijskim imieniu Tegan.

Marta Carter

Współzałożycielka i partnerka w Blackbird, trenerka FRIS®, NVC i GlobeSmart®. Przedsiębiorca od ponad 13 lat. Wspiera firmy w szkoleniach i w coachingu z zakresu zarządzania zmianą, zagadnień cross-kulturowych i rozwoju osobistego. Mocno stąpa po ziemi – ale potrafi się też od niej oderwać. Ścieżka, która ją inspiruje to szamanizm, w którym odnajduje siłę intuicji. Balans daje jej natura, mieszka w Warszawie i w lesie pod Warszawą. Specjalistka łączenia różnych rzeczywistości – w Londynie pracowała dla finansowej korporacji, mieszkając na łodzi. Mama 4 letniej Zory.

Zofia Barańska

Partnerka w Blackbird, trenerka, coach, facylitatorka metody OST i trenerka the Competence Game®. Aktywna mama Heleny – wulkan pomysłów, który aż czasem trudno nam zatrzymać. Przez wiele lat podróżowała solo po Azji i Ameryce Południowej na piechotę zdobywając doświadczenia, które teraz wykorzystuje w pracy. Pracowała w Grammen Banku w Bangladeszu, budowałą szkołę w indyjskich Himalajach, wspinała się na ekwadorskie wulkany, uczyła się holistycznej medycyny ajurwedyjskiej. Kocha góry, trudne problemy i spotkania z innymi kulturami.


Iwona Piwowarczyk

Współzałożycielka i partnerka w Blackbird, certyfikowany coach ICF – akredytacja ACC, trenerka FRIS®, przedsiębiorca z 14 letnim stażem. Wieloletnią pracę jako manager zmieniła na wspieranie ludzi w tym, aby pracowali w zgodzie ze sobą. Wspiera w zmianie zawodowej, w poszukiwaniu ścieżek kariery – w poszukiwaniu swojego miejsca. Wegetarianka od 20 lat. Mama Dobrawy od roku.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51