Szkolenia FRIS

Co zyskujesz

FRIS to narzędzie, które wesprze Cię w budowaniu zespołowości, wzmacniania efektywności pracy i jakości komunikacji w firmie. Należy do grupy narzędzi diagnostyczno-rozwojowych, jak: MBTI, DISC, INSIGHT i GALLUP. Jest jednak narzędziem polskim, zbadanym psychometrycznie i dostosowanym do polskich realiów. Szkolenia składają się najczęściej z sesji indywidualnej i grupowej, a uczestnicy od razu wychodzą z praktycznymi informacjami, które wnoszą wartość do codziennej pracy w zespole. FRIS® jest prosty, intuicyjny i spójny. Przystępnie i zrozumiale wyjaśnia, jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy.

W sfrisowanej organizacji pracownicy lepiej rozumieją, jak działają i jak wpływa to na grupę; jakie zadania są dla nich optymalne i co zrobić, aby stały się optymalne jeśli nie leżą w ich predyspozycjach. Managerowie z kolei lepiej rozumieją swoich pracowników i mogą efektywnie powierzać zadania w zespole, a także skutecznie motywować.

Korzyści dla HR

  • BUDOWANIE ZESPOŁU
  • PLANOWANIE ŚCIEŻKI ROZWOJU
  • SELEKCJA I REKRUTACJA
  • PROSTE I PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA KOMUNIKACJI ZESPOŁOWEJ
  • MOTYWOWANIE I DELEGOWANIE
  • ZOPTYMALIZOWANY KOSZT W PORÓWNANIU DO NARZĘDZI ZAGRANICZNYCH

Dla kogo

Dla firm i managerów, którzy cenią sobie rozwój zespołu, chcą pracować nad komunikacją, efektywnością pracy i szukają prostych i szybkich rozwiązań do budowania sprawnych zespołów.

Co kupujesz

FRIS® składa się z indywidualnego badania i raportu, które trafnie określają i opisują naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym. Badanie jest omawiane na sesjach indywidualnych i/lub podczas pracy w grupie. Szkolenia grupowe i ich programy są projektowane wg wytycznych firmy lub managera i dotykają obszarów, które są istotne w konkretnym momencie rozwoju np. motywacja, rozwiązywanie konfliktu, wsparcie w delegowaniu, rozwój pracowników.

Model FRIS® opiera się o 4 perspektywy poznawcze: FAKTY – RELACJE – IDEE – STRUKTURY (w skrócie FRIS®). Wyjaśniają one, jakim informacjom nadajesz największy priorytet, szczególnie w nowych sytuacjach. Aby lepiej poznać model, zapraszamy na stronę internetową samego narzędzia: https://fris.pl/poznaj 

 

  • Informacje o modelu FRIS® i przykładowy program warsztatu: TUTAJ
  • Pobierz przykładowy raport z badania FRIS®: TUTAJ

Porozmawiajmy

Chcesz dowiedzieć się więcej o modelu FRIS® i porozmawiać o tym, jak możemy go wykorzystać do rozwijania kompetencji w Twoim zespole?

Umów się na rozmowę z Martą Carter

 

 

Możesz umówić się na rozmowę ze mną klikając TUTAJ

Kto prowadzi? 

Marta Cartercoach i trener. Wspiera firmy w szkoleniach i w coachingu z zespołowości (także zespołowości międzykulturowej) i rozwoju osobistego. Pracuje w nurtach coachingu transformacyjnego i NVC (komunikacja konstruktywna). Jako narzędzia diagnostyczno-rozwojowego używa metodologii FRIS. Jako współwłaściciel Blackbird korzysta z FRIS wewnątrz naszej organizacji w codziennej pracy, a także w rekrutacjach nowych pracowników.

Iwona Piwowarczyk – przedsiębiorca z 13 letnim doświadczeniem. Ma doświadczenie w rekrutacji, budowaniu zespołów i w zarządzaniu. Coachingowo pracuje w procesach związanych ze zmianą zawodową i wypaleniem zawodowym. Frisa wykorzystuje w budowaniu efektywnej współpracy i sprawnej komunikacji – zarówno w zespole Blackbirda, jak i zespołach zewnętrznych.

Kamil Brzózka – certyfikowany trener FRIS oraz scrum master (CSM), absolwent Akademii SET (Szkoła Trenerów Biznesu oraz Szkoła Coachów) z kilkunastoletnim doświadczeniem korporacyjnym (m.in. Procter & Gamble, Deloitte). Specjalizuje się w podnoszeniu efektywności zespołów, optymalizacji procesów, szkoleniach z kompetencji miękkich oraz coachingu kariery (autorski program “Lubię Poniedziałki”). Pasjonat muzyki, rozmów, podróży i rozwoju osobistego.

Bartosz Płaszczyński – trener zmiany i optymalizacji procesów, doradca. Jego pasją jest rozwój ludzi i organizacji. Razem z klientami wdraża rozwiązania, dzięki którym firma może być lepsza. Wspiera klientów w codziennym zarządzaniu i budowaniu zdrowych organizacji.

Od lat zajmuje się optymalizacjami obszarów operacyjnych firm takich jak: logistyka, produkcja, zakupy i sprzedaż.