Szkolenia dla zespołów

Co zyskujesz

Szkolenia dla zespołu to wsparcie managerów na drodze budowania zdrowych, efektywnych i zaangażowanych zespołów. Manager zyskuje narzędzia do pracy z zespołem a zespół lepsze zrozumienie swoich mocnych stron i zespołowej dynamiki.  Dzięki wykorzystaniu narzędzi FRIS®, Gallup® czy GlobeSmart® członkowie zespołu lepiej rozumieją swoja rolę, styl myślenia, działania i komunikacji. Szkolenia koncentrują na takich kompetencjach jak: osobista efektywność, feedback, rozwiązywanie konfliktów, kultura feedbacku, rozwiązywanie problemów czy zarządzanie emocjami i stresem, budowanie zaufania.

Naszym celem jest zbudowanie sprawczości, proaktywności i synergii w zespołach – tak by ich członkowie rozumieli dynamikę zespołu, doceniali się nawzajem, potrafili w pełni korzystać ze swoich talentów i komunikować się skutecznie w codziennej pracy.

Korzyści dla HR

 • BUDOWANIE ZESPOŁU
 • PLANOWANIE ŚCIEŻKI ROZWOJU
 • SELEKCJA I REKRUTACJA
 • PROSTE I PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA KOMUNIKACJI ZESPOŁOWEJ
 • MOTYWOWANIE I DELEGOWANIE

Dla kogo

Dla firm i managerów, którzy cenią sobie rozwój zespołu, chcą pracować nad komunikacją, efektywnością pracy i szukają prostych i szybkich rozwiązań do budowania sprawnych zespołów.

Co kupujesz

PROCES SZKOLENIOWY, KTÓRY SKŁADA SIĘ Z KILKU ELEMENTÓW:

 • analiza potrzeb połączona z diagnozą zespołu
 • badanie FRIS® dla członków zespołu
 • cykl warsztatów online lub offline (3-6h)
 • sesje coachingu zespołowego lub Action Learning
 • materiały online: moduły elearningowe (feedback, empatyczna komunikacja, zarządzanie czasem i zadaniami, odporność psychiczna)

Metody i narzędzia:

 

O narzędziu i modelu FRIS®

FRIS® to narzędzie, które wesprze Cię w budowaniu zespołowościwzmacniania efektywności pracy i jakości komunikacji w firmie. Należy do grupy narzędzi diagnostyczno-rozwojowych, jak: MBTI, DISC, INSIGHT i GALLUP. Jest jednak narzędziem polskim, zbadanym psychometrycznie i dostosowanym do polskich realiów. Szkolenia składają się najczęściej z sesji indywidualnej i grupowej, a uczestnicy od razu wychodzą z praktycznymi informacjami, które wnoszą wartość do codziennej pracy w zespole. FRIS® jest prostyintuicyjny i spójny. Przystępnie i zrozumiale wyjaśnia, jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy.

W sfrisowanej organizacji pracownicy lepiej rozumieją, jak działają i jak wpływa to na grupę; jakie zadania są dla nich optymalne i co zrobić, aby stały się optymalne jeśli nie leżą w ich predyspozycjach. Managerowie z kolei lepiej rozumieją swoich pracowników i mogą efektywnie powierzać zadania w zespole, a także skutecznie motywować.

FRIS® składa się z indywidualnego badania i raportu, które trafnie określają i opisują naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym. Badanie jest omawiane na sesjach indywidualnych i/lub podczas pracy w grupie

Model FRIS® opiera się o 4 perspektywy poznawcze: FAKTY – RELACJE – IDEE – STRUKTURY (w skrócie FRIS®). 

Wyjaśniają one, jakim informacjom nadajesz największy priorytet, szczególnie w nowych sytuacjach. Aby lepiej poznać model, zapraszamy na stronę internetową samego narzędzia: https://fris.pl/poznaj 

 • Informacje o modelu FRIS® i przykładowy program warsztatu: TUTAJ
 • Pobierz przykładowy raport z badania FRIS®: TUTAJ

Porozmawiajmy

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach dla zespołów oraz narzędziu FRIS®?

Umów się na rozmowę z Martą Carter

 

 

Możesz umówić się na rozmowę ze mną klikając TUTAJ

Kto prowadzi? 

Marta Cartercoach i trener. Wspiera firmy w szkoleniach i w coachingu z zespołowości (także zespołowości międzykulturowej) i rozwoju osobistego. Pracuje w nurtach coachingu transformacyjnego i NVC (komunikacja konstruktywna). Jako narzędzia diagnostyczno-rozwojowego używa metodologii FRIS. Jako współwłaściciel Blackbird korzysta z FRIS wewnątrz naszej organizacji w codziennej pracy, a także w rekrutacjach nowych pracowników.

Iwona Piwowarczyk – przedsiębiorca z 13 letnim doświadczeniem. Ma doświadczenie w rekrutacji, budowaniu zespołów i w zarządzaniu. Coachingowo pracuje w procesach związanych ze zmianą zawodową i wypaleniem zawodowym. Frisa wykorzystuje w budowaniu efektywnej współpracy i sprawnej komunikacji – zarówno w zespole Blackbirda, jak i zespołach zewnętrznych.

Kamil Brzózka – certyfikowany trener FRIS oraz scrum master (CSM), absolwent Akademii SET (Szkoła Trenerów Biznesu oraz Szkoła Coachów) z kilkunastoletnim doświadczeniem korporacyjnym (m.in. Procter & Gamble, Deloitte). Specjalizuje się w podnoszeniu efektywności zespołów, optymalizacji procesów, szkoleniach z kompetencji miękkich oraz coachingu kariery (autorski program “Lubię Poniedziałki”). Pasjonat muzyki, rozmów, podróży i rozwoju osobistego.

Bartosz Płaszczyński – trener zmiany i optymalizacji procesów, doradca. Jego pasją jest rozwój ludzi i organizacji. Razem z klientami wdraża rozwiązania, dzięki którym firma może być lepsza. Wspiera klientów w codziennym zarządzaniu i budowaniu zdrowych organizacji.

Od lat zajmuje się optymalizacjami obszarów operacyjnych firm takich jak: logistyka, produkcja, zakupy i sprzedaż.